Sukcesy

Przedszkole uczestniczyło w wielu konkursach na terenie miasta, mając na uwadze ideę partnerstwa i współpracy z innymi dziećmi. Poniżej wymieniamy niektóre z nich, gdzie przedszkole zajęło miejsca wśród laureatów:

ROK SZKOLNY 2015/2016

KONKURSY MIEJSKIE

LAUREACI:
• VI Miejski Konkurs Recytatorski z elementami aktorskimi „Bajki, czytanki Pani H. Niewiadomskiej”, zorganizowany przez MP 85 w Katowicach - listopad 2015 (J.Żemła z gr. „Jemiołuszki” 5-latki) - I miejsce
• konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”, zorganizowany przez MP 65 w Katowicach -październik 2015 (M.Baros z gr. „Kukułki” 4-latki) – III miejsce
• Międzyprzedszkolny Konkurs Jasełek, zorganizowany przez MDK Koszutka Filia Dąb – styczeń 2016 (gr. „Jaskółki” i gr. „Jemiołuszki”) - II miejsce
• XV Turniej Recytatorski Im. J. Tuwima, zorganizowany przez MDK „Szopienice- Giszowiec, dwa I miejsca
• V Konkurs Muzyczny pt. „Zimowa Piosenka”, organizowany przez MP nr 73 w Katowicach w MDK „Koszutka” Filia Dąb - II miejsce
• konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie” – MDK Koszutka Filia Dąb - I i II miejsce

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny Festiwal Wyobraźni pt. „Katowice w 2030 roku”, pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice, zorganizowany przez Miasto Katowice – październik 2015 (gr. „Jaskółki” 5-latki i gr. „Jemiołuszki 5-latki),
• konkurs plastyczny „Modna Pani Jesień”, zorganizowany przez MP 17 w Katowicach – listopad 2015 (gr. „Jaskółki” 5-latki i gr. „Jemiołuszki” 5-latki)
• konkurs plastyczny „Krasnal z mojej ulubionej bajki”, zorganizowany przez MDK Bogucice w Katowicach – listopad 2015 (gr. „Jemiołuszki” 5-latki)
• konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. zorganizowany przez MP 65 w Katowicach – październik 2015 (gr. „Słowiki” 4-latki),
• XI Konkurs Kolęd „Bóg się rodzi”, zorganizowany przez MDK Szopienice – styczeń 2016 (gr. „Jaskółki” 5-latki)
• konkurs plastyczny „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”, zorganizowany przez Pracownie Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach
• konkurs recytatorski „Wiersze dla mamy” zorganizowany przez MP nr 50 w Katowicach
• II Przegląd Zespołów Tanecznych „Śmiej się i tańcz” , zorganizowany przez MDK Koszutka
• konkurs Muzyczny „Mini Playback Show” zorganizowany przez MDK Koszutka i MP 47
• konkurs plastyczny „Pola Nadziei – Mój dobry uczynek”, zorganizowany przez Hospicjum Św. Franciszka w Katowicach
• II Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Trele-Morele”, zorganizowany przez MDK Zawodzie

KONKURSY REGIONALNE (WOJEWÓDZKIE)

LAUREACI:
• XV Turniej Recytatorski dla przedszkolaków im. J.Tuwima”, zorganizowany przez MDK Szopienice w Katowicach – październik 2015 (J.Żemła i M.Gogoła z gr. „Jemiołuszki” 5-latki) – I miejsce
• konkurs plastyczny „Jakie znasz zawody?” zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Katowicach - II miejsce

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Barwy Jesieni w przyrodzie polskiej”, zorganizowany przez Przedszkole w Czerminie – październik 2015 (gr. „Kukułki” 4-latki),
• konkurs plastyczny „Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś”, zorganizowany przez Przedszkole nr 21 w Rybniku – listopad 2015 (gr. „Kukułki” 4-latki),
• konkurs literacki „Świat wokół nas”, zorganizowany przez Przedszkole Samorządowa w Krasnobrodzie – listopad 2015 (gr. „Kukułki” 4-latki),
• konkurs plastyczny „Wiejskie zwierzątko”, zorganizowany przez oddział przedszkolny w Zespole Szkół im. J.Kochanowskiego w Toporzysku – listopad (gr. „Sroczki” 3-latki).
• konkurs plastyczny „Jakie znasz zawody?”, zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu
• konkurs plastyczny „Jesienne drzewo” zorganizowany przez Przedszkole nr 24 w Raciborzu
• konkurs plastyczny „Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś”, zorganizowany przez Przedszkole nr 21 Rybniku
• konkurs literacko-plastyczny „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” zorganizowany przez Pracownię Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach
• II Edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Portret Mojej mamy” zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6 Rybniku

WYSTAWY

• Wystawa pracy plastycznej „Jakie znasz zawody?” naszego laureata II Nagrody, ufundowanej przez Prezesa w Izby Rzemieślniczej w Katowicach - na wystawie wszystkich prac konkursowych organizowanych przez Regionalne Izby Rzemieślnicze w Polsce – w Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu, która była Głównym organizatorem konkursu.

ROK SZKOLNY 2014/2015

KONKURSY MIEJSKIE

LAUREACI:
• II edycja konkursu plastycznego „Przedszkolaków portret własny – Kraina Krasnoludków” zorganizowany przez MDK Bogucie-Zawodzie – listopad 2014 r. (gr. VIII – 5-latki) – II miejsce;
• konkurs plastyczny dla nauczycieli „Bukiet z fantazją” – październik 2014 r. – wyróżnienie (gr.VI –naucz.);
• VI Festiwal Piosenki Zimowej organizowany przez MP 85 w K-cach (gr. VII – 4-latki, zespół „Leszczynki”) – I miejsce;
• X Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków „Bóg się rodzi” organizowany przez MDK Szopienice - Giszowiec – (gr. VI) - II miejsce;
• konkurs plastyczny „Projektanci mody” – gr. VII (4-latki) i gr. II (4-5-latki) organizowany przez MP 85- III miejsce;
• II Międzyprzedszkolna Olimpiada o Bezpieczeństwie” organizowana przez MP 73 w K-cach – kwiecień/2015 (gr. I) - II miejsce;

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Izabela Mikrut dzieciom” (gr.I -5-6-latki);
• konkurs plastyczny „Czarodziejskie drzewo”;
• II edycja konkursu plastycznego „Przedszkolaków portret własny – Kraina Krasnoludków” zorganizowany przez MDK Bogucie –Zawodzie listopad 2014 r. (gr. III – 5-latki)
• konkurs plastyczny „Kochanym Babciom, Kochanym Dziadkom” – organizowany przez MP 52 - styczeń/2015 ( gr. I i II);
• konkurs literacko-plastyczny „Podwodny świat z moich bajek” – organizowany przez Pałac Młodzieży w K-cach – marzec/2015 (gr. I, II i VII);
• I Festiwal Taneczny „Śmiej się i tańcz” – organizowany przez MP 47 – marzec/2015 (zespół Leszczynki – gr. VII, 4-latki);
• konkurs plastyczny „Wędrówka po mojej dzielnicy” – organizowany przez MDK Załęże – kwiecień/2015 (gr. VIII);
• konkurs plastyczny „Ahoj” – organizowany przez MDK Koszutka – kwiecień/2015 (gr. VII i VIII);
• konkurs plastyczny „Utwory Lucyny Krzemienieckiej jako inspiracja dziecięcej twórczości plastycznej” – organizowany przez MP 70 w Zesp. Szkolno-Przedszkolnym nr 4 – kwiecień/2015 (gr. II i VIII);
• XI Festiwal Twórczości Plastycznej „Po lądzie, wodzie i w powietrzu” organizowany przez MP 5 – marzec/2015 (gr. VII);
• konkurs plastyczny „wielkanocna pisanka” – organizowany przez MP 47 – marzec/2015 (gr. II);

KONKURSY REGIONALNE

LAUREACI:
• konkurs plastyczny „Jakie znasz zawody”- organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach – kwiecień/2015 (gr. III) - II miejsce;

UCZESTNICTWO:
• X Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków” zorganizowany przez MDK Szopienice – Giszowiec (gr. VI – 4-latki);
• konkurs plastyczny „Zimowa choinka” zorganizowany przez MP nr 15 w Sosnowcu – styczeń 2015 r. (gr. VI – 4-latki)

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

LAUREACI:
• konkurs plastyczny „Wszyscy kochamy misie” – 21.11.2014, organizowany przez Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie – wyróżnienie (gr. IV 3-latki) – informacja o laureatach i wyróżnionych znajduje się na stronie internetowej „Bliżej przedszkola”
• konkurs plastyczny „Żonkil w oczach przedszkolaków” organizowany przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci – kwiecień/2015 (gr. I) – III miejsce;

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Jestem Polak mały” zorganizowany przez MP 24 w Rybniku.
• konkurs plastyczny „Podróż moich marzeń” organizowany przez Akademię Odkrywcy im T.Halika w Warszawie – styczeń/2015 (gr. VIII);
• konkurs plastyczny „Bałwankowa rodzina” organizowany przez MP 30 w K-cach – luty/2015 (gr.V);
• konkurs plastyczny „Zimowa choinka” organizowany przez MP 15 w Sosnowcu – luty/2015 (gr. VI);
• konkurs plastyczny Bajkowy las” organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu w Warszawie – marzec/2015 (gr. VIII);
• konkurs plastyczny „Szkoła marzeń” organizowany przez Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Leszka Piechotę – marzec/2015 (gr. I, II, III i VIII); Przedszkole otrzymało pamiątkowe dyplomy i gadżety dla dzieci oraz podziękowanie dla dyrektora za udział przedszkolaków w konkursie organizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, organizowany przez Senatora Leszka Piechotę.
• konkurs plastyczny „Wiosna budzi się do życia” organizowany przez MP 5 w Dąbrowie Górniczej – kwiecień/2015 (gr. V);
• konkurs plastyczny „Majowa łąka” organizowany przez MP 49 w Łodzi – maj/2015 (gr. V)

ROK SZKOLNY 2013/2014

KONKURSY MIEJSKIE

LAUREACI:
• konkurs plastyczny „Polska złota jesień z Misiem Uszatkiem”, – I miejsce;
• IV Ogólnomiejski Konkurs Recytatorski „Izabella Klebańska dzieciom”, – I miejsce w recytacji indywidualnej (wiersz „Fandango”) oraz II miejsce w recytacji indywidualnej (wiersz „Aria wrony”);
• konkurs plastyczny „Muzyczna zgraja”- twórczość Izabelli Klebańskiej – I miejsce;
• konkurs plastyczny „Dla ciebie mamo, dla ciebie tato”,– I miejsce;
• V Międzyprzedszkolny Turniej Recytacji Dziecięcej „Świąteczne nastroje”, organizowany przez MDK „Koszutka” – I miejsce w recytacji indywidualnej (wiersz „Chleb miłości” H.Golczowej oraz II miejsce w recytacji indywidualnej (wiersz „Szkoda” L.J. Kerna);
• konkurs literacki dla nauczycieli „Po drugiej stronie lustra – czyli z bajką inaczej”, organizowany przez MDK Giszowiec – wyróżnienie;
• przegląd małych form teatralnych „Z bajką w tle”, MDK Koszutka – wyróżnienie II stopnia;

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

LAUREACI:
• XIII Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków im. Jana Brzechwy, organizowany przez MDK „Szopienice-Giszowiec – I miejsce w recytacji indywidualnej (wiersz „Chrząszcz”) oraz II miejsce w małej formie teatralnej (wiersz „Kaczka Dziwaczka”)

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

LAUREACI:
• konkurs plastyczny „Stwórz Przedszkoludka”, organizowany przez portal Przedszkolowo.pl – wyróżnienie;

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Brzechwa i Tuwim:, organizowany przez Europejskie Przedszkole Klub Puchatka w Kiełczowie;
• konkurs plastyczny „Pluszowy Miś moim przyjacielem”, organizowany przez Przedszkole nr 8 w Mysłowicach;
• konkurs plastyczny „Drugie życie śmieci”, organizowany przez serwis internetowy www.buliba.pl;
• konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”, organizowany przez MP 39 w K-cach;
• konkurs plastyczny „W świecie wierszy J.Tuwima”,

ROK SZKOLNY 2012/2013

KONKURSY MIEJSKIE

LAUREACI:
• konkurs recytatorski „Wiosenny konkurs recytatorski”, organizowany przez MP 72 – I miejsce;
• konkurs muzyczny „Wesoły mikrofon”, organizowany przez MDK Ligota – I miejsce;
• konkurs teatralny „Przegląd dziecięcych form teatralnych – Z Bajką w Tle”, organizowany przez MDK Koszutka – I miejsce + statuetka;
• konkurs recytatorski „IV Międzyprzedszkolny Turniej Recytacji Dziecięcej – Letnie Nastroje”, organizowany przez MDK Koszutka – I miejsce;
• konkurs plastyczny „Zwierzęcy obyczaj ciekawy jest nadzwyczaj”, organizowany przez MDK Bogucice – II miejsce oraz wyróżnienie;
• konkurs plastyczny „Zabawka dla Smyka”, organizowany przez MP 87 w K-cach – II miejsce;
• VIII Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków, organizowany przez MDK Szopienice-Giszowiec -wyróżnienie;
• konkurs plastyczny „Śmieciowe potwory”, organizowany przez Urząd Miasta w Katowicach wyróżnienie;

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Jaki prezent chciałbym dostać od św. Mikołaja?”, organizowany przez Centrum Kultury w K-cach;
• konkurs plastyczny „Księżniczki i rycerze z mojej bajki”, organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach;
• konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”, organizowany przez MP 39 w Katowicach;

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”, organizowany przez Przedszkole nr 24 w Raciborzu;
• konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”, organizowany przez MP nr 15 w Rybniku;
• konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”, organizowany przez Przedszkole Integracyjne w Osieku Jasielskim ;
• konkurs plastyczny „Świąteczny bałwanek”, organizowany przez Przedszkole Publiczne im. Gąski Balbinki w Gorzycach;
• konkurs muzyczny „Europejskie Kolędowanie”, organizowany przez Gimnazjum w Siemianowicach Śląskich;

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

UCZESTNICTWO:
• konkurs taneczny „Powitanie lata” – III Festiwal Tańca „Tańczące Przedszkolaki”, organizowany przez MP 34 w Katowicach – III miejsce (Zespół „Leszczynki”);
• konkurs plastyczny „Zimowy krajobraz”, organizowany przez MP nr 31 w Bydgoszczy;
• konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy”, organizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 76 w Białymstoku;
• konkurs plastyczny „Zaczarowane wiersze Juliana Tuwima”, organizowany przez MP nr 1 w Dęblinie;

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

LAUREACI:
• konkurs muzyczny „Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks.Kazimierza Szwarlika w Będzinie, organizowany przez Fundację Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. W konkursie przedszkole reprezentował zespól „Leszczynki” (sześcioro dzieci 6-letnich z gr. I), który to zespól był jednym z ok. 2 tysięcy uczestników z całej Polski oraz zagranicy, m.in. z Ukrainy, Białorusi. Zespól brał udział w eliminacjach (Dyplom za udział), półfinale w dn. 17.01.2013 r., w którym uczestniczyło już tylko 150 wykonawców, po czym zakwalifikował się do finału (Dyplom za udział w finale) w dniu 20.01.2013 r. i otrzymał Nagrodę 500 zł oraz Dyplom za zdobycie II miejsca w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne. Wykonawców oceniali:
1) prof. Marta Kierska-Witczak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu;
2) ks. dr Zenon Kołodziejczak z UKSW w Warszawie i Instytutu Teologicznego w Łodzi;
3) dr Michał Sławecki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


ROK SZKOLNY 2011/2012

KONKURSY MIEJSKIE

LAUREACI:
• międzyprzedszkolny konkurs plastyczny dla nauczycieli organizowany przez MP 94 – „Jesienny bukiet z fantazją” – II miejsce,
• konkurs plastyczny „Czar motyla” organizowany przez MDK Ligota – II miejsce;

UCZESTNICTWO:
• konkurs plastyczny organizowany przez MDK Ligota – „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna”,
• konkurs plastyczny „Święto drzewa” organizowany przez Fundację Gaja,
• konkurs „Nasza piramida żywieniowa” w ramach ogólnopolskiego programu „Piramida Żywienia Przedszkolaka”, w którym uczestniczy przedszkole – wysłano sprawozdanie z działań dzieci wraz z wykonanymi przez nie „książkami kucharskimi”
• międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Poznajemy zabytki Europy”
• konkurs na plakat „Zabytki architektury, przyrody, magiczne miejsca na terenie wybranej dzielnicy Katowic” organizowany przez MDK przy ul. Gliwickiej – zakwalifikowanie się do finału,
• przegląd małych form scenicznych i teatralnych „Witaj Wiosenko” organizowany przez MDK Koszutka;
• konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajkowy” organizowany przez MP 12;

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

LAUREACI:
• XVI Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Wesoły Mikrofon” organizowany przez MDK Ligota – laureat;
• III Katowicki Festiwal Tańca Przedszkolaków „Magiczna Scena” organizowany przez Fundację im. K.Rudkowskiej we współpracy MDK Koszutka – II miejsce;

UCZESTNICTWO:
• udział 5-latków w Festiwalu „Europejskie Kolędowanie” organizowanym przez Gimnazjum Nr 3 w Siemianowicach Śląskich, które odbyło się w Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich – zakwalifikowanie się do koncertu laureatów (w kategorii „przedszkola”, wśród trzech pierwszych miejsc dwa z nich zajęły 5-latki naszego przedszkola. W festiwalu wzięło udział 66 solistów i 55 zespołów z 21 miejscowości województwa śląskiego. Informacja o festiwalu znajdowała się na stronie www.siemianowice.pl/isi („pierwszy na skalę wojewódzką);
• konkurs plastyczny „Śmieci mniej – Ziemi lżej” organizowany przez MP 85 w Katowicach.

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

LAUREACI:
• konkurs plastyczny „Ozdoba wielkanocna” organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci i rodzin „Ponad granicami” w Ustroniu – II miejsce;

UCZESTNICTWO:
• Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Lasy to życie – chrońmy je” organizowany przez serwis internetowy Buliba.pl,
• konkurs plastyczny „Mój Miś” organizowany przez Przedszkole „Słoneczna szóstka” w Śremie
• konkurs plastyczny z materiałów ekologicznych „Jesienne drzewo” organizowany przez Przedszkole nr 24 w Raciborzu
• konkurs plastyczny „Mój własny anioł” organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie,
• udział 5-latków w Festiwalu „Europejskie Kolędowanie” organizowanym przez Gimnazjum Nr 3 w Siemianowicach Śląskich, które odbyło się w Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich – zakwalifikowanie się do koncertu laureatów (w kategorii „przedszkola”, wśród trzech pierwszych miejsc dwa z nich zajęły 5-latki naszego przedszkola,
• konkurs plastyczny „Zima widziana oczami dziecka” organizowany przez Samorządowe Przedszkole nr 5 w Krakowie;
• konkurs plastyczny „Geometryczne zwierzaki”, organizowany przez Europejskie Przedszkole „Klub Kubusia Puchatka IV” w Kiełczowie;
• konkurs plastyczny „Biedroneczki są w kropeczki” organizowany przez Przedszkole Gminne w Jaktorowie;
• konkurs plastyczny „Węże co pełzają wszędzie” organizowany przez Przedszkole w Czerwieńsku;
• konkurs plastyczny „Talerzyk przedszkolaka” organizowany przez Firmę Lionfitness w ramach akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka;
• konkurs literacki „Wiersz o Piramidzie” organizowany przez Firmę Lionfitness w ramach akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka;
• konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęcia „Las domem zwierząt” organizowany przez Klub Gaja w Wilkowicach;
• konkurs w ramach akcji ekologicznej „Święto drzewa” organizowanym przez Fundację GAJA. W ramach udziału w akcji przedszkole otrzymało 7 sadzonek drzew i iglaków, które dzieci zasadziły w ogrodzie przedszkolnym
Przedszkolowo.pl logo