Miesiąc maj w grupie "Jaskółki"

W maju dzieci z grupy "Jaskółki" wykonywały wiele prac plastycznych, technicznych takich jak szycie guzików, prezenty dla rodziców z okazji ich święta, portrety rodziców i wiele innych prac związanych z tematyką wiosenną. Nie zabrakło też zajęć ruchowych na podwórku przedszkolnym i w sali. Śpiewaliśmy piosenki o wiośnie oraz o mamie i tacie, przygotowując się do występu z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci sadziły kwiaty balkonowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko” - zadanie majowe: sadzonki dla Mamy i Taty. Dzieci poznały cykle rozwojowe żaby, motyla; poznały gatunki zwierząt domowych oraz owadów.
W ramach współpracy z biblioteką dzieci podczas prezentacji multimedialnej wysłuchały bajki o żółwiu z okazji Dnia Żółwia. Rozmawialiśmy o różnych zawodach wykonywanych przez ludzi, a także na temat naszych kochanych rodziców. 28 maja 2021r. dzieci zaprezentowały rodzicom przedstawienie o wiośnie oraz program artystyczny dla rodziców, które odbyło się w ogrodzie przedszkolnym. Zapraszamy do fotorelacji.
Relacja 2021-06-06, 11:53 | autor: Karolina Wydmuch