Co słychać w grupie „Jemiołuszki”?

Kwiecień i maj upłynęły w grupie „Jemiołuszki” w kolorowej, wiosennej atmosferze. Jak zawsze nie brakowało prac plastycznych, zajęć ruchowych oraz muzycznych, a tak że… dobrej zabawy.
Wraz z nadejściem wiosny do naszej grupy przyleciały bociany odbijane dłonią oraz piękne, kolorowe jemiołuszki wyklejane plasteliną. Nauczyliśmy się, jak zbudowany jest kwiat cebulkowy oraz wyklejaliśmy bibułą własnego wiosennego kwiatka. Ćwiczenia grafomotoryczne stanowiły dużą część naszej codziennej pracy.
Maj przyniósł święta narodowe, a wraz z nimi - kotyliony. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat stolicy - Warszawy oraz rysowaliśmy Syrenkę Warszawską.
W czasie ostatnich dwóch miesięcy wykonaliśmy również ostatnie dwa projekty w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko” - wyplatane koszyczki oraz sadzonki dla Mamy i Taty. W maju zrealizowane zostały również ostatnie zajęcia z cyklu „Jesteśmy zdrowi i silni” pochodzące z autorskiego programu wychowawcy Magdaleny Mazik realizowanego podczas całego roku szkolnego. W jego ramach odbyły się zajęcia relaksujące, podczas których do spokojnej muzyki kolorowaliśmy mandale.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Relacja 2021-05-27, 21:34 | autor: Karolina Grzywa