Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Kwiecień w grupie "Jaskółki"

W miesiącu kwietniu po powrocie do przedszkola dzieci z grupy "Jaskółki" zabrały się intensywnie do przypomnienia ról do przedstawienia na powitanie wiosny, a także do przypomnienia zabaw i tańców przy muzyce wiosennej.
Wiosnę powitaliśmy zaległym przedstawieniem w dniu 29.04.2021r. Rozmawialiśmy o przyrodzie, poznaliśmy etapy rozwoju roślin, sposoby ochrony przyrody oraz skutki zanieczyszczeń środowiska przez człowieka. 22.04.2021r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w tym dniu przypomnieliśmy sobie jak segregować śmieci, poznaliśmy znaczenie słów: recykling, ekologia. Dzieci poznały kolejne literki alfabetu, przeliczały i tworzyły zbiory matematyczne.
W ramach programu "Kreatywny przedszkolak - kreatywne dziecko" wspólnie wykonaliśmy koszyczki wielkanocno- wiosenne. W ubiegłym miesiącu dzieci rozwijały swoją kreatywność oraz rozwijały pomysłowość wykorzystując zrobione koszyczki do zabaw.
Oprócz tego rozmawialiśmy o wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka wykonując dodatkowo ćwiczenia w kartach pracy dotyczące tematyki antysmogowej. W ostatnim tygodniu miesiąca rozmawialiśmy o swojej miejscowości, o Warszawie i o Polsce, dzieci malowały paluszkami flagę, śpiewały hymn. Podczas zajęć dowiedziały się wiele informacji na temat Świąt Narodowych Polski.
Kiedy tylko była słoneczna pogoda wychodziliśmy do ogrodu, gdzie odbywały się zajęcia ruchowe.
Oto kilka zdjęć - zapraszamy do galerii.
Relacja 2021-05-02, 14:10 | autor: Karolina Wydmuch
Przedszkolowo.pl logo