Nasze przedszkole organizatorem PRZEGLĄDU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pt. "KOCHAMY CIĘ POLSKO"

Dnia 29.11.2018 r. o godzinie 10:00 w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej pt. „Kochamy Cię Polsko” zorganizowany przez nauczycieli: Bogumiłę Gancarczyk i Elżbietę Madej.
Celem konkursu była popularyzacja śpiewu dziecięcego, odkrywanie artystycznych uzdolnień wśród przedszkolaków, a także kształtowanie tożsamości patriotycznej dzieci jak i popularyzacja twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej.
W konkursie wzięły udział:
zespół z Miejskiego Przedszkola nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach,
duet z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Katowicach, solistka z Miejskiego Przedszkola nr 26 w Katowicach oraz solistka Miejskiego Przedszkola nr 71 w Katowicach.
Przed rozpoczęciem konkursu na scenie zaprezentował się zespół z naszego przedszkola - „Leszczynki” z grupy „Jaskółki” pod opieką Pani Elżbiety Madej w składzie: Amelia S., Martyna B., Paulina O., Nadia N., Milena K., Milena P., Hanna B., Wiktoria N., Joanna Sz. prezentując układ taneczny z chustami do piosenki „Co to jest niepodległość?”.
Potem rozpoczęły się występy gości. Duet z MP nr 5 w składzie: Szymon N. i Marek S. przy akompaniamencie gitary zaśpiewał piosenkę pt. „Krakowiak o Wiśle”. Solistka - Maja W. z MP nr 26 wykonała piosenkę pt. „Przybyli Ułani”, natomiast solistka z MP nr 71 – Maja S. zaśpiewała piosenkę pt. „ Jestem Polakiem”. Zespół z MP nr 50 w składzie: Julia L., Remigiusz Z., Wiktoria M. zaśpiewał i zatańczył do piosenki „Jesteśmy Polakami„. Po wysłuchaniu repertuaru prezentowanego przez ww. uczestników Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej pt. „Kochamy Cię Polsko” małym artystom przyznano miejsca, dyplomy i nagrody. Wszystkie dzieci dobrze bawiły się i z zainteresowaniem oglądały występy rówieśników z innych przedszkoli.

Poniżej zapraszamy na fotorelację.
Relacja 2018-12-02, 14:41 | autor: Karolina Wydmuch