Komunikaty

W tym roku realizujemy Innowację Pedagogiczną „Odnaleźć siebie w wielkim świecie”.

W roku szkolnym 2017/2018 w okresie od października do czerwca w przedszkolu realizowany jest Program Innowacji Pedagogicznej „Odnaleźć siebie w wielkim świecie” autorstwa naucz. Jolanty Przybyły—Depciuch i Elżbiety Madej. Tematyka innowacji dotyczy świata wartości. Celem jej jest pomoc dziecku w odnalezieniu się w dynamice współczesnego świata. Poprzez działania podejmowane w trakcie innowacji chcemy, aby dzieci rozwinęły swój świat wartości, który we współczesnych czasach zatraca się w pogoni za dobrami materialnymi. Pragniemy, aby dzieci poznały swoje emocje i nauczyły się je wyrażać, doceniały wartości wyższe takie jak dobro, empatia, szacunek, tolerancja oraz nauczyły się cenić wartość życia. W ramach realizacji innowacji przewidziane są także konkursy dla Rodziców. Bardzo serdecznie Państwa zachęcamy do zaangażowania się w realizację innowacji. Bloki tematyczne zawarte w innowacji w poszczególnych miesiącach:
- Poznajemy siebie (emocje, uczucia,słabe-mocne strony),
- Jesteśmy tolerancyjni,
- Dzielimy się dobrem,
- Szacunek wobec innych,
- Mamy serce dla zwierząt,
- Jesteśmy wartościowi,
- Radzimy sobie w sytuacjach trudnych - udzielamy pierwszej pomocy,
- Kochamy swoją ojczyznę – Mali patrioci,
- Strażnicy Przyrody – nie pozwolimy skrzywdzić naszej Planety Ziemi.
Komunikat 2017-10-12, 20:12 | autor: Magdalena Nibisz