Grupa "Sroczki"

Liczba dzieci w grupie - 24
Dziewczynek: 13
Chłopców: 11

W roku szkolnym 2017/2018 w przedszkolu obowiązuje program edukacji przedszkolnej "Wokół przedszkola" autorstwa M. Kwaśniewskiej, J. Lendzion, W. Żaby - Żabińskiej, wydawnictwa MAC Edukacja (ISBN 978-83-8108-181-8)

Konsultacje indywidualne dla rodziców:

mgr Beata Kwiecień - I wtorek m-ca, godz. 16.30 - 17.00
mgr Sandra Sienkiewicz - III poniedziałek m-ca, godz. 16.30 - 17.00

PROGRAM INNOWACYJNY "SPRAWNE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ"
W dzisiejszych czasach, gdy kolorowanki, komputery i programy multimedialne zdominowały świat przedszkolaków, mało uczy się dzieci rysowania, malowania, wycinania. Jednak to rysunek pozwala dzieciom wyrazić się w pełni i oswoić z czystą kartką. Dlatego szczególnie celowe i potrzebne staje się prowadzenie ciekawych zajęć plastycznych już od najmłodszych lat. Z naszych obserwacji wynika, że dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną wykazują się stosunkowo słabą sprawnością manualną. Prace plastyczne realizowane w ramach programu innowacyjnego ,,Sprawne ręce mogą więcej” pozwolą dzieciom odczuć sukces, który wzmocni poczucie własnej wartości i zmotywuje do je do dalszej pracy. Wyzwoli w dzieciach zaangażowanie twórcze, śmiałość, otwartość oraz wiarę we własne możliwości. Zabawy plastyczne pozwolą na opanowanie precyzyjnych ruchów rąk, ale również rozwiną koncentrację uwagi. Przyczyni się to do wszechstronnego rozwoju. Zabawa różnorodnymi technikami plastycznymi przygotuje dzieci w przyszłości, do podjęcia nauki pisania, rozwinie umiejętność wypowiadania się w formie pracy plastycznej, konstrukcyjnej.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
WRZESIEŃ:,,Wspomnienia z wakacji”
PAŹDZIERNIK:,,Jesienne skarby”
LISTOPAD: ,,Jesień w lesie”